بحث «دلار دیجیتال» از بسته‌ی پیشنهادی نمایندگان حزب دموکرات حذف شد

حذف دلار دیجیتالی از بسته‌ی پیشنهادی مالی نمایندگان حزب دموکرات

نمایندگان حزب دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده‌ی آمریکا عبارات «دلار دیجیتالی» و «کیف‌پول دیجیتالی» را از آخرین نسخه‌ از بسته‌ی پیشنهادی این حزب برای مقابله با آثار اقتصادی ویروس کرونا حذف کرده‌اند.

بسته‌ی اقتصادی نمایندگان دموکرات آمریکا

نسخه‌ی اصلاح شده از پیشنهاد ۱,۴۰۴ صفحه‌ای با عنوان قانون حمایت از کارگران و خانواده‌ها ارجاعات پیشین به دلار دیجیتالی را حذف کرده است. در این نسخه همچنین پرداخت کمک نقدی یکسان به هر شهروند آمریکایی پیشنهاد شده است.

نسخه‌ی قبلی از پیش‌نویس قانون حمایت از کارگران و خانواده‌ها طرح استفاده از دلار دیجیتالی تحت نظارت سیستم بانک مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا با استفاده از کیف‌پول دیجیتالی را برای ارسال یارانه‌های نقدی به شهروندان آمریکایی واجد شرایط پیشنهاد کرده بود. در حقیقت نمایندگان در نسخه‌ی جدید از بسته‌ی اقتصادی حزب دموکرات آمریکا استراتژی پرداخت دیجیتالی را به‌طور کامل از پیش‌نویس قبلی حذف کرده‌اند.

پیش‌نویس کنونی ۱۵۰۰ دلار به ازای هر شهروند بزرگسال آمریکایی و ۱۵۰۰ دلار به ازای هر کودک را به عنوان کمک مالی برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر خانواده‌های آمریکایی پیشنهاد می‌کند.

در همین زمان، احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه بسته‌ی کمک مالی پیشنهادی دولت ایالات متحده‌ی آمریکا به ارزش ۱٫۵ تریلیون دلار را بررسی می‌کنند. بر اساس گزارش کوینیت، این لایحه پیشنهاد‌های متعددی را شامل پرداخت نقدی و منابع مالی اضطراری برای صنایع آسیب دیده همانند بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها و سرویس حمل و نقل عمومی را شامل می‌شود.

نظر شما نسبت به استفاده از دلار دیجیتالی برای مقابله با تبعات اقتصادی ویروس کرونا چیست؟ آیا بسته‌ی پیشنهادی نمایندگان حزب دموکرات و طرح‌های دولت‌ها برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا موجب وقوع بحران اقتصادی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

نوشته بحث «دلار دیجیتال» از بسته‌ی پیشنهادی نمایندگان حزب دموکرات حذف شد اولین بار در کوینیت. پدیدار شد.