چه چیزی باعث می شود قیمت بیت کوین به ۵ هزار دلار برسد؟

در روز دوشنبه بیت کوین فراز و نشیب بالایی داشته باست ابتدا به 5800 و سپس با 1000 دلار کاهش به 4857 رسید. چه چیزی می تواند قیمت این ارز را به 5000 برساند؟

کاهش قیمت به زیر 5 هزار یک امر عادی است.

سه شنبه گذشته بیت کوین نتوانست بر هراس ناشی از کرونا تاب بیاورد برای اولین بار از سال 2019 قیمت به زیر 5 هزار رسید. در روز جمعه اوضاع بدتر شد و قیمت در چند بازار بورس به زیر 4 هزار رسید. در آخر هفته این ارز منتظر این است که ایا هراس کرونا کاهش میابد یا خیر؟ یا آیا دولت ها و بانک ها تمهیداتی برای کاهش اثرات این پدیده خواهند اندیشید یا خیر.

به نظر میرسد بازار ارزهای دیجیتال پیش از پیش با ابزارهای سنتی ارتباط دارد و انتظار می رود مردم از بیت کوین به عنوان پناهگاهی برای سرمایه خود استفاده کنند اما به نظر می رسد این هراس اشتیاق سرمایه گذران را کاهش داده است. ابتدا قیمت BTC به 5800 رسید و سپس دولت فدرال آمریکا میزان سود خود را به صفر رساند و برنامه ی تقلیل 700 میلیارد دلاری را راه اندازی کرد. جامعه ی ارزهای دیجیتال انتظار دارد تزریق پول به بازار حاقل به طور موقت اقتصاد جهانی را بهبود بخشد. بازار بورس واکنش منفی داشت و قیمت بیت کوین به زیر 5000 رسید. سرمایه گذاران نگرانند که عملکرد بانک مرکزی کمکی نکند.

Seema Shah تحلیل گر ارشد به فایننشال تایمز چنین گفت:

اگر اکنون دیگر واکنشی از سوی بانک مرکزی نمی بینیم به این معنی است که خود باید اقدامی از پیش بگیریم. در بازار ترس وجود دارد و سرمایه گذراران می ترسند این تنها چیزی است که باقی مانده است.

با پراکنده شدن کرونا در دنیا اوضاع اقتصادی بدتر می شود . بازار بورس سطوح پشتیبانی جدیدی را خواهد دید که برای بیت کوین خبر خوبی نیست. متاسفانه، شیوع بیماری هنوز به تازگی در اروپا و امریکا آغاز شده است و انتظار داریم این دولت ها همانند چین با آن مقابله کنند. امیداریم هوای گرم تابستان تاثیر مثبتی داشته باشد اگرچه متخصصین در این مورد مطمئن نیستند.

نوشته چه چیزی باعث می شود قیمت بیت کوین به ۵ هزار دلار برسد؟ اولین بار در وبلاگ خدمات ارزی Pay98. پدیدار شد.