تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ گاوهای بیت کوین در حال جمع آوری این ارز !

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در محدوده کمتر از سطح مقاومتی کلیدی ۸۲۰۰ دلار باقی مانده است و این موضوع، احتمال ورود به فاز انباشت و ذخیره کوتاه مدت بیت کوین را بیان می‌کند. بیت کوین می‌تواند روند صعودی به قیمت بالاتر از ۸۲۰۰ دلار و یا کاهش به ۷۷۰۰ دلار و سپس جهش نزولی بیشتر داشته باشد.

  • قیمت بیت کوین در محدوده ۸۰۰۰ الی ۸۲۰۰ دلار در نوسان است.
  • گاوها در صدد عبور از سطح مقاومتی ۸۲۰۰ دلار هستند.
  • یک خط روند نزولی مهم‌ با سطح مقاومتی نزدیک به ۸۱۷۰ دلار در نمودار روزانه قیمت بیت کوین در حال شکل گیری است.
  • اگر قیمت بیت کوین از ۸۲۰۰ و ۸۲۵۰ دلار عبور کند، می‌توان شاهد افزایش قیمت بیت کوین در ۲ الی ۳ دوره دیگر باشیم.

بیت کوین در صدد عبور از سطح مقاومتی

علیرغم تمام موانع موجود، روند صعودی بیت کوین می‌تواند قیمت آن را به بالاتر از ۸۰۰۰ دلار هدایت کند. قیمت بیت کوین حتی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است، اما در حال تلاش برای عبور از سطح مقاومتی ۸۲۰۰ دلار است.

با توجه به نمودار زیر، قیمت بیت کوین از ۷۶۶۸ دلار افزایش یافت و از سطح مقاومتی ۸۱۰۰ دلار عبور کرد. قبل از آنکه قیمت به محدوده فعلی برگردد، بالاترین قیمت ۸۳۱۹ دلار ثبت شد.

به نظر می‌رسد که بیت کوین در فاز انباشت کوتاه مدت قرار دارد و به روند خود در کمتر از سطح مقاومتی کلیدی ۸۲۰۰ و ۸۲۵۰ دلار ادامه می‌دهد. علاوه بر این، یک خط روند نزولی مهم با سطح مقاومتی نزدیک به ۸۱۷۰ دلار در همین نمودار قیمت بیت کوین در حال شکل گیری است.

از نظر روند صعودی، عبور از سطح مقاومتی ۸۲۰۰ دلار می‌تواند یک روند صعودی خوب را فعال کند. مانع مهم بعدی نزدیک به ۸۴۶۰ دلار است و پس از آن، گاوها در صدد عبور از قیمت ۸۵۰۰ دلار خواهند بود.

احتمالات برگشت کوتاه مدت قیمت بیت کوین

در مقابل، احتمالاتی نیز در خصوص کاهش قیمت کوتاه مدت و عبور از سطح حمایتی ۸۰۰۰ دلار وجود دارد. علاوه بر این، میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته نزدیک به ۸۰۰۰ دلار و سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصد روند صعودی از کف ۷۶۶۸ به ۸۳۱۹ دلار است.

اگر کاهش قیمت به کمتر از ۸۰۰۰ دلار رخ دهد، ممکن است قیمت به سمت سطح حمایتی ۷۷۰۰ دلار پیش برود. سطح حمایتی واسط نزدیک به ۷۸۲۰ دلار و سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۶.۴ درصد روند صعودی از ۷۶۶۸ به ۸۳۱۹ دلار است.

سطح حمایتی اصلی برای بیت کوین نزدیک به ۷۶۰۰ دلار است. اگر قیمت به کمتر از ۷۶۰۰ و ۷۵۰۰ دلار برسد می‌تواند روند صعودی کنونی را خنثی کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD یک ساعته: اندیکاتور MACD به آرامی در حال حرکت به سمت محدوده صعودی است.

اندیکاتور RSI (شاخص قدرت نسبی) یک ساعته: اندیکاتور RSI قیمت بیت کوین در حال حاضر در حال کاهش به کمتر از سطح ۵۰ است.

سطوح حمایتی مهم: ۸۰۰۰ و سپس ۷۸۲۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۸۱۷۰، ۸۲۰۰ و ۸۲۵۰ دلار.