توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش: اگر اقدامی صورت نگیرد، بیت‌کوین ‌کش از بین خواهد رفت

مشکلات مالی توسعه‌دهندگان BCH

بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت‌کوین ‌کش به دو بخش تقسیم شد و نهایتا رمزارزهای Hard Fork چیست؟

Hard Fork” یا «انشعاب سخت»، گونه ی از فورک است که در طی فرآیند این انشعاب، تمامی یا بخشی از قوانین اجماع فعلی تغییر می‌کند و به دنبال آن، نسخه‌ی جدیدی از بلاک‌ها (New Block Version) در یک شبکه‌ی بلاکچین ایجاد می‌شود.

پیوستن به یک زنجیره‌ی بلوک جدید یا ادامه‌ی زنجیره‌ی بلوک قبلی در طی یک انشعاب سخت، با اختیار کاربران یک شبکه‌ی بلاکچین انجام می‌شود. در طی یک انشعاب سخت، یک بلاک با شماره‌ی خاص در زنجیره‌ی بلوک هدف قرار می‌گیرد و پس از آن بلاک، به جای ادامه یافتن مسیر زنجیره روی یک خط، زنجیره تقسیم شده و دو بلاک موازی با شماره‌های یکسان به وجود می‌آیند که یک بلاک دربردارنده‌ی مسیر و اجماع جدید است و بلاک دیگر به مسیر قبلی ادامه می‌دهد.

تراکنش‌های تا قبل از بلاک هدف گرفته شده، بین دو زنجیر معتبرند اما تراکنش‌های بعد از بلاک هدف، تنها در زنجیره‌ی خودشان معتبرند.

برای هاردفورک در بیشتر مواقع از واژه‌ی فورک نیز به تنهایی استفاده می‌شود که در واقع فورک واقعی، یک هاردفورک می‌باشد.

در زیر نمایی از یک هاردفورک دیده می‌شود:

ادامه …

‘ href=”https://www.coinit.ir/cryptopedia/what-is-hard-fork/” target=”_blank”>هاردفورک به دو قسمت مجزا تقسیم شد که در نهایت به «جنگ هش» بیت‌کوین ‌کش منجر شد. سازمان‌های که از این دو رمزارز پیروی می‌کردند، به رقابت با یکدیگر پرداختند تا بتوانند بیشترین قدرت هش ممکن را برای شبکه‌ی خود در اختیار بگیرند.

طبق مطالعاتی که توسط BitMex انجام گرفته، این جنگ هش در مجموع بیش از ۱۴ میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

حال به نظر می‌رسد که طبق یک تصویر منتشر شده از صحبت‌های توسعه‌دهندگان در رسانه‌ی اجتماعی تلگرام، این هزینه‌ها بر روی توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش که برای جمع‌آوری سرمایه‌ جهت توسعه‌های پیش روی شبکه‌ی این رمزارز با مشکل مواجه شده‌اند، دردسر ساز شده است.

کریس پاسیا(Chris Pacia) توسعه‌دهنده‌ی بیت‌کوین کش Openbazaar اعلام نموده که «اگر کاری انجام داده نشود،‌ کار رمزارز بیت‌کوین ABC به پایان رسیده و بیت‌کوین کش نیز دیگر وجود نخواهد داشت».

جمع‌آوری سرمایه به شیوه‌ی غیرمتمرکز

با اینکه توسعه‌دهندگان بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت‌کوین ABC اظهار داشت:

آموری در رابطه با بودجه‌ی ساختاری شکایت می‌کند و هیچ‌کس نمی‌داند که چگونه باید مشکلاتی را حل کرد که شامل تمرکز قدرت و یا نیاز به اعتمادسازی نیستند. Amaury Sechet

کاربران این گروه تلگرامی نظرات متضادی در رابطه با روش‌های جهت جمع‌آوری بودجه توسط آقای سچت داشتند.

به عنوان مثال کاربری نوشته است که «من متوجه نمی‌شود که چرا کمک‌های مالی از سمت نهاد‌های بزرگ نمی‌تواند مثمر ثمر واقع شود، برای مثال ابتکار Bitcoin.com که اخیرا برای جمع‌آوری پول انجام داده است». آقای کریس پاسیا نیز در پاسخ به این سوال اعلام نموده:

این کمک‌های مالی کارآمد نیستند زیرا هیچ کس کمک مالی نکرده است. این روند کمک مالی احتمالی نمی‌تواند به هدف خود برسد، هدفی که به مراتب کمتر از آنچه است که مورد نیاز می‌باشد. Chris Pacia

با توجه به گفته‌های پاسیا، شرکت‌های «چند رمزارزی» دلیل کمبود بودجه‌ی روند توسعه‌ی بیت‌کوین کش هستند. وی در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

براساس آنچه من مشاهده می‌کنم، مشکل عمده این است که تمام کمپانی‌های بزرگی که از بیت‌کوین کش سود می‌برند، کمپانی‌های چند رمزارزی یا multi-coin هستند. اگر بیت‌کوین ‌کش دچار مشکل شود، آن‌ها شانه بالا انداخته و بدون توجه به مسائل پیش آمده برای این رمزارز به کار خود ادامه می‌دهند. این شرکت‌ها عملا هیچ انگیزه‌ای برای تامین سرمایه‌ی بیت‌کوین کش ندارند. Chris Pacia

برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری۸۰۰ واحد بیت‌کوین کش

پلت‌فرم Bitcoin.com با همکاری سایر پروژه‌های فعال و سازمان‌هایی همچون Electron Cash و انجمن توسعه‌ی FVNI، در روز ۳۰ام ماه می یک برنامه‌ی تامین مالی در جهت حمایت از تیم توسعه‌ی بیت‌کوین

‘ href=”https://www.coinit.ir/1396/08/%D8%A8%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9F/” target=”_blank”>بیت‌کوین کش(معادل حدودی ۳۴۸ هزار دلار) تا روز ۱ام آگوست است. تا به امروز ۳۴۸ واحد رمزارز بیت‌کوین کش اهدا شده و این برنامه به ۴۳ درصد از هدف خود دست یافته است.

اگر گفته‌های آقای پاسیا درست باشد و پول حاصل از این برنامه‌ی جمع‌آوری سرمایه بسیار کمتر از نیاز‌های آن‌ها باشد، پس می‌توان گفت که به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش در یک وضعیت مالی بسیار بد گرفتار شده‌اند.

با این حال، اگر این روند تامین سرمایه به هدف خود برسد، پول حاصل از آن می‌تواند برای مدتی کافی باشد تا این توسعه‌دهندگان بتوانند تا زمانی که یک روش و راه‌حل بلند مدت برای مسائل مالی خود پیدا کنند، همچنان روند توسعه را ادامه دهند.

نظر شما در رابطه با گفته‌های توسعه‌دهندگان BCH چیست؟ چه راهکاری برای رفع مشکلات مالی این توسعه‌دهندگان وجود دارد؟ آیا دلیلی برای فعالیت چنین پروژه‌ای در ذهن دارید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش: اگر اقدامی صورت نگیرد، بیت‌کوین ‌کش از بین خواهد رفت اولین بار در کوینیت. پدیدار شد.